Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpłatny Kurs Samoobrony dla Kobiet z CSW Dosan

Data publikacji: 2014-02-17, Data modyfikacji: 2014-02-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Już 3 marca startuje jubileuszowa, 10. edycja Bezpłatnego Kursu Samoobrony dla Kobiet.

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki, w godz. 18.30-19.30, w Hali Sportowej MOKiS przy ul. Kochanowskiego 3 w Oleśnicy, aż do 23 czerwca 2014 r. 

Kurs organizuje Centrum Sztuk Walki DOSAN. Jest on realizowany ze środków Urzędu Miasta Oleśnicy i wspierany przez Starostwo Powiatowe w Oleśnicy oraz MOKiS Oleśnica.

Panie zainteresowane uczestnictwem w kursie zapraszamy na stronę www.dosan-olesnica.pl, oraz na profil „DOSAN Centrum Sztuk Walki” na Facebooku. Zgłoszenia są przyjmowane również e-mailowo: biuro@dosan-olesnica.pl oraz telefonicznie: 501 044 012.

Bezpłatny Kurs Samoobrony dla Kobiet z roku na rok cieszy się rosnącym powodzeniem, dzięki czemu kolejne mieszkanki Oleśnicy oraz powiatu oleśnickiego już po raz 10. będą uczyły się zachowań i technik, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na ich bezpieczeństwo. 

- Kurs realizowany jest w oparciu o specjalnie opracowany program, uwzględniający możliwości kobiet w różnym wieku. Celem tego programu jest skuteczna, aktywna obrona w sytuacjach dużego zagrożenia, w których częstymi ofiarami są właśnie kobiety. Program ten pozwala uczestniczkom zajęć – Paniom w różnym wieku i o różnych możliwościach fizycznych, opanować podstawowe techniki samoobrony oraz zachowania w sytuacji stresu związanego z napadem. Pozwala to na wykształcenie podstawowych odruchów obronnych, wzmocnienie poczucia pewności siebie oraz umiejętnego panowania nad własnymi reakcjami - co z kolei pozwala na neutralizację działań potencjalnych napastników - mówi twórca i główny trener kursu, Mistrz Jan Nycek, posiadający wysokie stopnie mistrzowskie m.in. w takich sztukach walki jak Taekwondo i Combat Kalaki, i pełniący funkcje prezesa Polskiego Zrzeszenia Taekwondo ITF oraz prezesa Polskiej Federacji Combat Kalaki Eskrima. 

Asystować będą mu doświadczeni instruktorzy Centrum DOSAN, wśród których są złoci medaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w sztuce walki i systemie samoobrony Combat Kalaki.

Tematyka programu szkoleniowego obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: postawa, zachowanie i poruszanie się podczas napaści, zapoznanie z miejscami wrażliwymi na ciele,

wykorzystanie w obronie przedmiotów codziennego użytku, uwalnianie się z chwytów, obchwytów oraz duszenia, obrona przed uderzeniami i kopnięciami, obrona w sytuacji szantażu nożem, techniki obezwładniania przeciwnika podczas napadu, obrona w pozycji leżącej, podstawy psychologii agresji, przepisy prawne związane z obroną konieczną.

Poniżej opinia jednej z uczestniczek zeszłorocznego kursu:

„Powiem szczerze – ten kurs mnie zaskoczył. Zawsze wydawało mi się, że jedyne, co może zrobić kobieta w sytuacji zagrożenia – to głośno krzyczeć i szybko uciekać. Okazało się, że te dwie metody bywają przydatne, ale jest też wiele innych rzeczy, które można zrobić – i to w naprawdę prosty sposób - aby poradzić sobie w bardzo różnych, niebezpiecznych sytuacjach. Również w takich, które na pierwszy rzut oka wydają się wręcz beznadziejne, np. kiedy napastnik jest od nas dużo silniejszy, wykręca nam rękę albo ma nóż. Teraz wiem, że uwolnienie się z objęć mocno trzymającej osoby jest możliwe nawet jeśli jest się tą słabszą stroną, a cios precyzyjnie wymierzony w czułe miejsce (a jest takie nie tylko jedno ;) nawet w wykonaniu drobnej kobiety może być wyjątkowo skuteczny. Krok po kroku, ćwiczenie po ćwiczeniu, kurs, w sposób idealnie dopasowany do potrzeb i możliwości kobiet, daje wiedzę i umiejętności, jak się obronić. A dodatkowo – ćwiczenie uwalniania się z różnych chwytów, radzenia sobie w sytuacji szantażu nożem czy stosowania ciosów i kopnięć to też świetna zabawa. Co ważne – zabawa, która być może kiedyś uratuje moje zdrowie, albo nawet życie.Wielkie dzięki dla trenerów i koleżanek z kursu – i mam nadzieję, do zobaczenia na kolejnym kursie!” - Joanna.

 

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola