Belka
Czwartek, 23 Maja 2024   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

CAŁA OLEŚNICA BIEGA... I POMAGA!

Data publikacji: 2018-09-13, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
CAŁA OLEŚNICA BIEGA... I POMAGA!

Już w najbliższą sobotę, 15 września, w Oleśnicy spotka się około 300 dorosłych miłośników ruchu na świeżym powietrzu i 200 dzieci wraz z rodzinami wezmą udział w Festiwalu Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka. Wciąż można do nich dołączyć – przyjść pokibicować lub pobiec – zapisy do biegu będą trwały do wyczerpania wolnych miejsc, warto się pospieszyć!

Więcej informacji, zapisy i regulamin tutaj:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3826
http://calaolesnicabiega.pl/index.php/2018/04/28/festiwal-biegow-rodzinnych-cob-2/
https://www.facebook.com/events/361896127632520/

Stowarzyszenie Cała Oleśnica Biega imprezę organizuje już po raz czwarty. I po raz czwarty pomaga. W tym roku – Fundacji „Potrafię Pomóc”, która podjęła się arcytrudnego zadania, jakim jest budowa nowoczesnego kompleksu rehabilitacyjno-edukacyjnego, w którym mieścić się będzie pierwszy w Polsce dom samodzielności dla osób dorosłych urodzonych z zespołem Pradera-Willego. To bardzo rzadka choroba. W Polsce zdiagnozowano ją u około 350 osób. Głównym objawem jest „wieczny głód”, którego nie można w żaden sposób zaspokoić. Chory wymaga całodobowej kontroli drugiej osoby, a w polskim systemie opieki jest luka, stąd potrzeba budowy pierwszego takiego domu w Polsce.

https://potrafiepomoc.org.pl/kompleks-potrafie-pomoc-szczegoly-i-wizualizacje/


W trakcie sobotniej imprezy wolontariusze zbierać będą pieniądze do puszek kwestarskich. Wśród kwestujących będą także dwunastoletnia Julia i osiemnastoletni Karol – oboje urodzili się z zespołem Pradera-Willego.

Jednak oleśnicki festiwal to także, a może przede wszystkim – promocja zdrowego trybu życia. W biegach wystartują całe rodziny. W programie Festiwalu Biegów Rodzinnych są między innymi „duety”, czyli konkurencja, w której rodzic biegnie wspólnie z dzieckiem, pokonując 1 km 200 metrów. Młodszy i starszy członek zespołu muszą ze sobą idealnie współpracować, tak by wspólnie wbiec na metę. Trasa Połówki oraz Biegu Głównego posiada atest PZLA. Oznacza to, że wynik będzie można uznać za oficjalny na 5km i 10km.

Na uczestników i kibiców czeka dużo więcej atrakcji, między innymi bieg maskotek, loteria fantowa, dmuchane place zabaw, zaplatanie warkoczyków czy malowanie buziek. Na koniec wydarzenie zaplanowany jest koncert Mezo, który będzie też uczestnikiem biegu głównego.

https://youtu.be/K6bcuj5h9XQ

Impreza odbędzie się przy placu Książąt Śląskich w Oleśnicy, początek – o godzinie 09:00. Tu program festiwalu:

HARMONOGRAM

09:00 – 13:30 Otwarcie Biura Zawodów, zapisy i weryfikacja zawodników
11:00 – 12:30 Bieg Dzieci na dystansie 100 i 200m, Bieg Maskotek 100m
12:30 – 13:30 Rodzinne Duety 1,2km
14:00 – 15:30 Bieg Główny oraz „Połówka”
15:30 - 17:30 Dekoracja zwycięzców biegu oraz kategorii, loteria fantowa
17:00 – 18:30 Koncert Mezo

Fundacja "Potrafię Pomóc", Autor zdjęć: Łukasz Borowik/Cała Oleśnica Biega
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola