Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dodatek energetyczny dla osób pobierających dodatek mieszkaniowy

Data publikacji: 2013-12-19, Data modyfikacji: 2013-12-19
A A AWydrukDrukuj  
 

W wyniku zmian, jakie wprowadzono w Prawie energetycznym, od stycznia 2014 roku, osoby pobierające dodatek mieszkaniowy będą miały prawo do zryczałtowanego dodatku energetycznego.

Od 1 stycznia, dodatek energetyczny przysługiwał będzie osobie pobierającej dodatek mieszkaniowy (w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych), która jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym i zamieszkuje w miejscu dostarczania energii elektrycznej.

Dodatek energetyczny będzie przyznawał wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji, na wniosek odbiorcy energii elektrycznej.

Kwoty dodatku energetycznego wynoszą obecnie:

         - 11,36 zł miesięcznie dla osoby samotnej

         - 15,77 zł miesięcznie dla gospodarstwa liczącego od 2 do 4 osób

         - 18,93 zł miesięcznie dla gospodarstwa liczącego powyżej 5 osób

Wzór wniosku o przyznanie dodatku energetycznego znajduje się w załączonym niżej pliku. Pamiętać trzeba, że do wniosku należy dołączyć kopię umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej. 

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola