Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dotacje na wypoczynek w czasie ferii zimowych

Data publikacji: 2014-01-16, Data modyfikacji: 2014-01-16
A A AWydrukDrukuj  
 

Miasto Oleśnica przyznało dotacje na zorganizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

Wojskowy Klub Sportowy Oleśniczanka otrzymał 4 tys. zł. W dniach 16-26 lutego zorganizuje on
wypoczynek zimowy dla dzieci i młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w uzdrowisku Rajecke Teplice na Słowacji.  20 osób (w tym 2 opiekunów) uczestniczyć będzie w zajęciach sportowo-rekreacyjnych: sala gimnastyczna, siłownia, basen, odnowa biologiczna, trasy biegowe w terenie górskim, wycieczki krajoznawcze.

Uczniowski Klub Pływacki Torpeda otrzymał 2 tys. zł. Organizuje on wyjazd do Centralnego Ośrodka Sportu w Murzasichle k. Zakopanego. W dniach 16-23 lutego 20 podopiecznych będzie przygotowywało się do głównych mistrzostw Polski w pływaniu, uczyło się jazdy na nartach, brało udział w zabawach edukacyjnych i integracyjnych oraz spotkaniach przybliżających góralską kulturę.  

Związek Harcerstwa Polskiego dostał 2 tys. 600 zł na nieobozową akcję zimową. W dniach 17-21 lutego dzieci i młodzież szkolna z terenu Oleśnicy w wieku 7-17 lat uczestniczyć będą w półkoloniach organizowanych przez ZHP na terenie SP6, które wypełnią zajęcia artystyczne i aktywny wypoczynek.

Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 4 otrzymało 5 tys. zł dofinansowania na zajęcia rekreacyjne, wycieczki i warsztaty dla 60 dzieci, organizowane w dniach 17-28 lutego.

Miejski Klub Pływacki Atol otrzymał 2 tys. 520 zł na zimowy obóz sportowy w Nowej Rudzie w dniach 15-23 lutego. Z wyjazdu skorzystają uczniowie oleśnickich szkół podstawowych, którzy wezmą udział w treningach rozwojowych, pływackich, zajęciach z elementami ratownictwa wodnego, zajęciach sportowo-rekreacyjnych w formie zabaw i gier sportowych.

Akademia Piłkarska Oleśnica przyznane jej 5 tys. zł przeznaczy na zajęcia z piłki nożnej i rekreację. Skorzystają z nich dzieci z oleśnickich szkół podstawowych i gimnazjów w wieku 10-16 lat. Spotkania sportowe odbywać się będą w dniach 17 lutego – 2 marca w Centrum Spotkań Organizacji Pozarządowych lub na stadionie miejskim i w Atolu.

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej otrzymało 2 tys. 600 zł na ferie pod hasłem "Zimowo – zdrowo i sportowo". W półkoloniach weźmie udział 25 uczniów szkół podstawowych. Będą to zajęcia stacjonarne, urozmaicone jednodniowym wyjazdem rekreacyjnym. Gry i zabawy dla dzieci zorganizowane zostaną przez SPR w dniach 24 - 28 lutego w Świetlicy Środowiskowej „Bratnia Dłoń” w Oleśnicy.

Klub Sportowy Hikari Oleśnica dostał 1 tys. 350 zł na zajęcia ogólnorozwojowe oparte na grach i zabawach ruchowych, zajęcia karate i zajęcia z elementami samoobrony. 25 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w dniach 17-21 lutego spotykać się będzie na terenie SP4, nad stawami miejskimi i w Atolu.

Oleśnicki Klub Hokejowy otrzymał 4 tys. 930 zł. OKH organizuje obóz hokejowy w Chrudimiu dla dzieci i młodzieży powyżej 12 r.ż. w dniach 15-21 lutego. Wyjazd do miasta partnerskiego Oleśnicy ma na celu popularyzację hokeja i poznanie walorów turystycznych Chrudimia.

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola