Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Fotografujemy Oleśnicę - kolejne spotkanie

Data publikacji: 2014-02-25, Data modyfikacji: 2014-02-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Towarzystwo Przyjaciół Oleśnicy oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja w Oleśnicy zapraszają na kolejne spotkanie w ramach projektu „Fotografujemy Oleśnicę”, które odbędzie się w sobotę 1 marca o godz. 16.00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Reja 10.

Tym razem gościem uczestników projektu będzie związany z Bystrzycą Kłodzką, Oleśnicą i Wrocławiem fotografik – Waldemar Zieliński. Ukończył w 1979 roku fizykę doświadczalną na Uniwersytecie Wrocławskim oraz w 2000 roku fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest członkiem Stowarzyszenia Historyków Fotografii w Warszawie oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 1978 bierze udział w wystawach zbiorowych. Realizuje również projekty indywidualne, m. in.: Moje fascynacje historią fotografii Bystrzyca Kłodzka (2012), Silent Photographs Wrocław (2007), Znaki Ślady Wrocław (2004-2005), Pejzaże możliwe Wrocław (2002), Taśmy na koniec wieku Bystrzyca Kłodzka (1999), Cienie rusz cienie Wrocław (1993-1997), Mój teatr lalek Kłodzko (1993), Tłuste plamy Kłodzko (1992). Zajmuje się też dydaktyką fotografii. Publikuje prace z historii fotografii.

Ponadto w ramach projektu dr Marek Śnieciński wygłosi wykład nt. Doświadczanie czasu - fotografie Hiroshiego Sugimoto. Wykładowca pracuje na co dzień w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest członkiem Rady Programowej w Międzynarodowym Forum Fotografii „Kwadrat”, szkoły fotograficznej we Wrocławiu. Ma na swoim koncie wiele tekstów dotyczących fotografii publikowanych w uznanych czasopismach poświęconych sztuce w Polsce i za granicą.

Więcej informacji znaleźć można na stronie projektu oraz na stronie Biblioteki.

Projekt finansowany ze środków Miasta Oleśnicy.

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola