Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gimnazjum Gminy Oleśnica w Rodzinie Szkół AK

Data publikacji: 2014-02-17, Data modyfikacji: 2014-02-19
A A AWydrukDrukuj  
 

Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów wstąpiło uroczyście do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK.

W piątek rano w bazylice mniejszej odprawiona została Msza św. dla nauczycieli i uczniów Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy z okazji 72. rocznicy utworzenia Armii Krajowej.

Następnie w sali widowiskowej MOKiS rozpoczęła się uroczystość, podczas której Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów oraz Gimnazjum nr 3 im. Mistrzów Olimpijskich we Wrocławiu uroczyście zostały przyjęte do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. 

Przedstawienie słowno-muzyczne wspominające Szare Szeregi, przygotowała młodzież z Gimnazjum Gminy Oleśnica. Było to przejmujące widowisko, pełne historycznych zdjęć i filmów, poezji i piosenki. Burmistrz Jan Bronś, patron założyciel Rodziny Szkół powiedział, że w zestawieniu z tą jakże wzniosłą uroczystością, wynik badania opinii publicznej, w którym 40% Polaków na pytanie: "Co jesteś gotów zrobić dla swojej Ojczyzny?" odpowiedziało: "Nic", jest zatrważający. Tym bardziej podziękował młodzieży za pielęgnowanie pamięci o dzielnych harcerzach, ich rówieśnikach, którzy podjęli służbę w obronie naszego kraju w czasie II wojny światowej.

Dyrektorki szkół wstępujących do Dolnośląskiej Rodziny Szkół AK i Bohaterów AK - Anna Klimkowska i Renata Fluder - odebrały gratulacje i odznaki z rąk Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty Danuty Leśniewskiej (patrona założyciela Rodziny Szkół) i prezesa Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Ryszarda Filipowicza.

Przewodniczącą Rodziny Szkół jest Dorota Rasała-Świtoń, dyrektorka Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy.

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola