Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Hanna Banaszak z koncertem w Oleśnicy

Data publikacji: 2014-02-12, Data modyfikacji: 2014-02-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Hanny Banaszak.

Recital odbędzie się 9 marca o godz. 18 w sali widowiskowej MOKiS. Bilety kosztują 50 zł i będą w sprzedaży od 14 lutego w MOKiS.

Hanna Banaszak swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony.

Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich między innymi Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora i Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz.

Nadal współpracuje z czołówką polskich twórców. Należą do nich: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty" Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni.

O recitalu sama artystka mówi:

W swoim artystycznym życiu, zawsze się starałam dbać o rozwój, dlatego mój repertuar jest bardzo różnorodny. Wciąż się rozwijam i szukam nowych treści, brzmień i  środków wyrazu. Uciekam też od starych  piosenek, aby nie odcinać kuponów od samej siebie i czuję, że moja publiczność to akceptuje. Wymaga to jednak intensywnej  pracy  nad nowościami. Ponieważ unikam współczesnych mediów, które lansowałaby te nowości, wymaga  to  ode mnie odpowiedniego  poziomu  koncertu. Nad tym najbardziej pracuję, penetrując nowe, nieznane obszary.

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola