Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MKP Atol na obozie w Nowej Rudzie

Data publikacji: 2014-02-25, Data modyfikacji: 2014-02-25
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 15 – 23 luty 2014 roku młodzi pływacy Miejskiego Klubu Pływackiego ATOL wraz z zaprzyjaźnionym Uczniowskim Klubem Pływackim Manta Jelcz-Laskowice wzięli udział w obozie sportowym, który odbył się  na terenie Centrum Turystyczno – Sportowego w Nowej Rudzie.

Mimo wczesnych pobudek, czasami długich treningów Jakub Bielawski, Mikołaj Mosiak, Hanna Zdanowicz, Anna Gąszczak, Paweł Zdanowicz, Nikola Sorżycka, Bartosz Kamizelich, Dominik Pawłowski, Ida Kasprzak, Oliwia Hajduk, Amelia Błach, Daniel Kowalski, Igor Wieczorek, Mikołaj Kania, Waga Marcel, wrócili w pełni zadowoleni.

Intensywny dzień rozpoczynał się od porannego rozruchu na pobliskiej bieżni lekkoatletycznej, następnie młodzi pływacy udawali się na pływalnię, gdzie na 4 torach, przez dwie godziny odbywały się wspólne treningi. Później przychodził czas na posiłek, regenerację sił i kolejną dwugodzinną wizytę na treningu pływackim. Po nim odbywały się zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej.

Mimo bardzo napiętego harmonogramu treningowego, uczestnicy obozu mieli również czas na wspólne zabawy integracyjne, które pogłębiły przyjaźń między nimi, oraz na wycieczkę do podziemnej trasy turystycznej - dawnej  kopalni węgla kamiennego, gdzie na uczestników wycieczki czekało wiele atrakcji.

Razem z trenerem Arturem Mosiakiem jesteśmy bardzo zadowoleni z odbytego już obozu sportowego. Ten intensywnie przepracowany okres dał naszym młodym pływakom nie tylko nową wiedzę i umiejętności techniczne, ale także wykształcił w nich  zaangażowanie, samodyscyplinę i hart ducha. Cechy te z pewnością zaowocują na Międzynarodowym Mityngu Pływackim w Berlinie gdzie m.in. nasz klub będzie reprezentował Polskę wśród pozostałych klubów z 25 krajów z całej Europy. Gorące podziękowania dla kierownik naszego obozu Pani Marty Skorek, która oprócz spraw organizacyjnych przeprowadzała bardzo atrakcyjne zajęcia koordynacyjne z aerobiku, a w czasie „nie domagań” zdrowotnych naszych pływaków pełniła rolę obozowej pielęgniarki. Za pomoc w opiece dziękujemy również Pani Agacie Kamizelich, która okazała naszym podopiecznym wiele ciepła i cierpliwości. Ani Gąszczak, naszej bardzo utalentowanej jednak nie mniej pechowej pływaczce, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! – komentuje wyjazd Marcin Hejniger.

Obóz współfinansowany został przez Urząd Miasta Oleśnicy. 

 

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola