Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowoczesna winda w ratuszu

Data publikacji: 2014-01-17, Data modyfikacji: 2014-01-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Klienci Urzędu Miasta Oleśnicy mogą już korzystać z nowoczesnej windy.

Nowa winda zastąpiła podnośnik, który ulegał częstym awariom. Porusza się ona na pięciu poziomach - klienci mają do dyspozycji cztery z nich, piąty (piwnica), jest przeznaczony do użytku służbowego pracowników. Winda posiada system wizualny i głosowy, który informuje użytkowników o wybranym piętrze oraz o wydziałach na nim zlokalizowanych. 

Inwestycja prowadzona była przez Wydział Organizacyjny. Według inspektora Grzegorza Wojtowicza, najwięcej czasu zajęły uzgodnienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Montaż windy wykonała firma „ZEMD – Technika Dźwigowa” W. Janicki, M. Janicki, M. Janicka-Syrko s. c. z Trzebnicy za kwotę 466,170 zł brutto.

- Winda z pewnością ułatwi poruszanie się po budynku wszystkim klientom odwiedzającym Urząd, w szczególności osobom starszym i niepełnosprawnym, a także rodzicom z małymi dziećmi – mówi Zbigniew Rybak, sekretarz miasta. - Jednocześnie przypominam, że wymienione osoby mogą zwrócić się do pracowników punktu informacyjnego z wnioskiem o obsłużenie ich na parterze budynku ratusza.

W 2014 roku planowana jest budowa łącznika między dwoma częściami ratusza, która umożliwi klientom korzystanie z windy celem udania się na salę ślubów czy salę obrad Rady Miasta Oleśnicy.

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola