Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Obraz Umiarkowanego Ryzyka" Pawła Jarodzkiego

Data publikacji: 2014-02-27, Data modyfikacji: 2014-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Wczorajszy wernisaż rysunków Pawła Jarodzkiego, który odbył się we wrocławskim Sky Tower, był jedną z pierwszych imprez zorganizowanych przez oleśnicką Galerię Fundacji im. Sigmara Polke.

Wystawa rysunków zatytułowana „Obraz Umiarkowanego Ryzyka” ujrzała światło dzienne między innymi dzięki wysiłkom producenta wystawy Michała Ćwigonia, którego oleśniczanie mieli okazję poznać podczas wielu różnego rodzaju działań artystycznych. W wernisażu uczestniczył także burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, który wspomniał o Oleśnicy jako miejscu urodzenia Sigmara Polke, a także zachęcał do odwiedzenia naszego miasta. Kilka słów powiedział także oleśnicki radny i sportowiec Wojciech Bartnik.

Zbiór niezwykle interesujących prac Pawła Jarodzkiego został umieszczony w dość specyficznej przestrzeni, gdzie galeria sztuki spotyka się z galerią handlową, a artyzm z konsumpcjonizmem. Niespotykane połączenie tych dwóch, jakże dalekich od siebie światów, dało fantastyczny efekt wydarzenia artystycznego, a nawet performerskiego.

W skład wystawy weszła premierowa seria rysunków, które znajdą się w książce z pracami artysty „Kompletna historia wszechświata ze szczególnym uwzględnieniem Polski”.

Paweł Jarodzki (ur. 1 maja 1958) wrocławski malarz, grafik, rysownik, autor komiksów, scenografii, tekstów i działań performatywnych.(...) W latach 80-tych był współzałożycielem magazynu, a potem grupy Luxus, której członkowie tworzyli sztukę popartowską, łatwą i prostą w odbiorze, przeciwstawiającą się stanowczo sztuce akademickiej. Od 1987 Jarodzki zaczął wystawiać także indywidualnie. (...)

Artysta znany z wytrawnego języka i takich haseł jak „In Art We Trust / Tylko sztuka cię nie oszuka” czy „Kto nie kupuje, ten nie je”. W swoich pracach komentuje zmiany zachodzące w przestrzeni społecznej. Inspiruje go codzienność, polityka, gazety, ulica i telewizja. Jest również wielkim fanem popartu.(...) (materiały prasowe wystawy).

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola