Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ogłoszenie

Data publikacji: 2014-01-22, Data modyfikacji: 2014-01-22
A A AWydrukDrukuj  
 

Burmistrz Miasta Oleśnicy, Rynek-Ratusz, 56-400 Oleśnica, ogłasza II-przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Oleśnicy przy ul. Wojska Polskiego 63 (obręb Oleśnica):

działka gruntu nr 8/16 AM 23 o pow. 1.289m2,

przeznaczenie nieruchomości i sposób jej zagospodarowania: zgodnie z Decyzją Burmistrza Miasta Oleśnicy nr 2/2008 z dnia 17 stycznia 2008r. o warunkach zabudowy,  powyższa nieruchomość przeznaczona jest pod budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią usługową wraz z niezbędnymi instalacjami i urządzeniami technicznymi,

KW nr WR1E/00043573/4,

cena nieruchomości wraz z drzewostanem wynosi 363.524,00 zł (słownie: trzysta sześćdziesiąt trzy tysiące pięćset dwadzieścia cztery złote),

przedmiotowa działka posiada kształt wielokąta nieforemnego  i charakteryzuje się dogodnym ukształtowaniem terenu,

teren działki porośnięty jest roślinnością trawiastą i pojedynczymi drzewami  liściastymi bez wartości użytkowej dla realizowanej funkcji terenu, polepszającymi warunki sąsiedzkie. Dojazd na teren działki możliwy jest z drogi publicznej o nawierzchni asfaltowej,

przez teren działki przebiegają sieci: wodna (wA32),  gazowa, kanalizacji deszczowej i telefoniczna, energetyczna i kanalizacji sanitarnej na granicy działki. Cześć sieci rozprowadzona jest po terenie działki jako pozostałość przyłączy do nieistniejących już budynków,

nieruchomość jest wolna od innych obciążeń i nie jest przedmiotem zobowiązań.

cena wywoławcza nieruchomości wynosi 350.000,00 zł (słownie złotych: trzysta pięćdziesiąt tysięcy),

wadium wynosi 35.000,00 zł (słownie złotych: trzydzieści pięć tysięcy).

Przetarg na wyżej wymienioną nieruchomość, odbędzie się dnia 27 lutego 2014r. o godz. 1045 (w Sali Narad – pokój nr 5 na parterze Urzędu Miasta).

Najpóźniej do dnia 21 lutego 2014 r. na konto Urzędu Miasta Oleśnicy nr 18 9584 0008 2001 0000 0055 0004 w Banku Spółdzielczym w Oleśnicy należy wpłacić wadium w pieniądzu.

Cena sprzedaży w/w gruntów, osiągnięta w przetargu podlega opodatkowaniu stawką VAT w wysokości 23%, zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 2 pkt 6 oraz zgodnie z art. 41 ust. 1 w związku z art. 146a pkt 1 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2011r. Nr 177, poz. 1054 ze zm.).

Uwaga: Za termin wpłaty wadium za pośrednictwem banku uważa się datę wpływu środków na rachunek bankowy Urzędu Miasta Oleśnicy.

Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.

Wpłacone wadium zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości osobie wygrywającej przetarg lub zwrócone najpóźniej w ciągu 3 dni od dnia przetargu, jeżeli osoba wpłacająca nie wygra przetargu. Wadium nie podlega zwrotowi w razie uchylenia się wygrywającego od zawarcia umowy sprzedaży.

Wylicytowana cena sprzedaży nieruchomości płatna jest w gotówce przed zawarciem aktu notarialnego.

Wygrywający przetarg pokrywa wszystkie koszty związane z przygotowaniem przetargu i zbyciem nieruchomości tj. zwrot kosztów za ogłoszenie w prasie, opracowanie map geodezyjnych, operatu szacunkowego, założenie księgi wieczystej, koszty notarialne i sądowe oraz opłaty podatkowe.

Zastrzega się prawo odwołania przetargu jedynie z ważnych powodów.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Geodezji, Gospodarki Gruntami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska  Urzędu Miasta Oleśnicy ( pok. 103, I p. ) lub telefonicznie pod nr  (071) 798-21-54 w godz. od 800 do 1600.

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola