Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oleśnica Bajk Stajl - to działa! [Kampania: Organizacje społeczne. To działa!]

 
Ekipa zapaleńców rowerowych z Oleśnicy skonstruowała rikszę, która pełni funkcję "ruchomej ławeczki" dla seniorów i osób z trudnościami w poruszaniu się. Ich projekt przeszedł etap testowania i ma szanse na wdrażanie pomysłu w innych miastach! Kilka osób, zainspirowanych przez fotografa z Nowego Jorku, który robił zdjęcia amerykańskich rowerzystów, zdecydowało, że pokażą, jak się jeździ w Oleśnicy. Szybko okazało się, że chcą robić coś więcej. I zaczęło się… Międzypokoleniowe przejazdy rowerowe, pikniki, wystawy fotografii, warsztaty z ratownictwa medycznego dla seniorów, rowerowa biblioteka, działania edukacyjne z policją – ciągle coś nowego. Ich projekt na wprowadzenie riksz dla seniorów przeszedł etap testowania, można go teraz wdrażać w innych miastach. Jeśli w Oleśnicy dzieje się coś, co ma jakikolwiek związek w rowerami, to na pewno macza w tym palce ekipa z Bajk Stajl. Więcej informacji: facebook.com/bajkstajlolesnica autor filmu: Bartek Tryzna Film jest częścią kampanii: Organizacje społeczne. To działa! Kilkadziesiąt organizacji społecznych połączyło siły, aby pokazać co robią i jaki ma to wpływ na życie każdego i każdej z nas. Efektem naszej współpracy jest kampania społeczna. #todziala - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - subskrybuj kanał: bit.ly/ToDzialaSUB www: todziala.org/ Facebook: facebook.com/todziala Instagram: instagram.com/todziala Twitter: twitter.com/todziala

 


To działa!
 
Data pliku video: 2018-11-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola