Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oleśnica ma 759. lat - urodziny z zagadką kryminalną w tle

Data publikacji: 2014-02-09, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa i Oleśniczaki - te drużyny triumfowały podczas uroczystej gali z okazji 759. urodzin Oleśnicy, która odbyła się wczoraj w południe w hali sportowej MOKiS.

10-osobowa drużyna pn. Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa wygrała Sensacyjną Grę Miejską, którą Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy, Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku i II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy zorganizowały z okazji święta naszego miasta. Ta nowa formuła obchodów urodzin Oleśnicy bardzo się sprawdziła: wzięło w niej udział 100 osób w różnym wieku, które świetnie się bawiły, wykazując się przy okazji inteligencją (do rozwiązania była wcale niełatwa kryminalna zagadka) i dużą wiedzą o mieście.

Na 2. miejscu uplasowała się drużyna Katolickiej Szkoły Podstawowej a na 3. drużyna pn. Laboratorium.

Historia miasta nie jest również obca zwycięzcom quizu wiedzy o naszym mieście. Na uznanie zasłużyły Oleśniczaki (1 miejsce), tuż za nimi była Katolicka Szkoła Podstawowa a 3. miejsce zdobyła Drużyna X. Uczestnicy zabawy otrzymali cenne nagrody.

Dyplomy i upominki otrzymali również zwycięzcy konkursów ogłoszonych przez Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jak co roku, dzieci, młodzież i dorośli licznie wzięli udział w zmaganiach literackich i plastycznych.

W części artystycznej wystąpił wielopokoleniowy chór i zespół Wiaderko. Na deser był oczywiście tort.

Imprezę poprowadziły: Wiesława Modlińska (prezes OUTW), Katarzyna Jurzyk (opiekun MRM) i Małgorzata Wojtczak (II LO). Uroczyście otworzył ją burmistrz Jan Bronś. Życzenia składali m.in. starosta Zbigniew Potyrała i ks. inf. Władysław Ozimek.

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola