Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oleśniczanie kibicują "na medal"

Data publikacji: 2014-03-16, Data modyfikacji: 2014-03-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Mecz o pierwsze miejsce III ligi DZPS był emocjonującym wydarzeniem sportowym przynajmniej z dwóch względów. Pierwszym powodem było doskonałe widowisko siatkarskie, a drugim finał projektu „Kibic na medal”.

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest nauka i promowanie kulturalnego kibicowania, jako integralnej części imprezy sportowej. Bez kibiców żadne zawody nie miałyby wszak sensu. Mecze piłki siatkowej są tego doskonałym przykładem. Ważne zatem, aby kibice wspierali, dopingowali i podtrzymywali na duchu swoich zawodników, jednak jeszcze ważniejsze jest, by odbywało się to w atmosferze dobrej zabawy, wzajemnego szacunku i z zachowaniem zasad fair play.

Dotychczasowe spotkania na meczach Siatkarza pokazywały, że oleśniczanie chcą i potrafią kibicować, a kolejne odsłony projektu gromadziły coraz większe rzesze zwolenników piłki siatkowej. Nie inaczej było w sobotę.

Oprócz oczywistych powodów, dla których uczyć kulturalnego kibicowania, takich jak wsparcie duchowe drużyny, jest jeszcze kilka innych. Wspólne dopingowanie ulubieńców może być doskonałym sposobem na kanalizację niespożytych pokładów energii wśród młodzieży, a także świetną alternatywą dla spędzania kolejnego wieczoru przed monitorem komputera.

Jak mówi psycholog Grażyna Zygan

Umiejętność kibicowania nie tylko pozwala wyrażać swoje uczucia i emocje, ale również buduje bardzo ważne relacje społeczne. Uczy sympatii i identyfikowania się ze „swoją” drużyną, ale też szacunku do drużyny przeciwnej.

Kibicując jednoczymy się we wspólnej zabawie i dopingujemy „swoją” drużynę, która dzięki naszym postawom ma większą motywację do walki. Bardzo ważnym jest, aby kibicowanie nie zawierało elementów poniżania i krytyki przeciwników, ale było skoncentrowane na dostarczaniu pozytywnych wzmocnień swojej drużynie.

Jak widać warto kibicować, a oleśniczanie udowodnili dzisiaj, że są w tym naprawdę dobrzy.

 

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola