Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pomoc miasta dla wspólnot mieszkaniowych

Data publikacji: 2014-02-07, Data modyfikacji: 2014-02-07
A A AWydrukDrukuj  
 

Miasto Oleśnica udziela różnego rodzaju pomocy finansowej wspólnotom mieszkaniowym na podstawie trzech uchwał Rady Miasta Oleśnicy.

Co roku Miasto Oleśnica przyznaje nagrody w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury materialnej Miasta Oleśnicy. Nagrody przyznawane są właścicielom, współwłaścicielom albo wspólnotom mieszkaniowym, posiadającym budynki niewpisane do rejestru zabytków, które ze względu na swoje położenie, elementy i detale architektoniczne oraz historię ich użytkowania stanowią cenny obiekt kultury materialnej Miasta Oleśnicy, wart podkreślenia, upowszechnienia i  ochrony.

Nagrody mają formę pieniężną i wynoszą: I-sza nagroda w kwocie 20 000 zł, dwie II-gie nagrody w kwocie po 10 000 zł, trzy III-cie nagrody w kwocie po 7 500 zł.

(Uchwała Nr X/85/2007 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29 czerwca 2007 r. w sprawie ustanowienia i przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury materialnej Miasta Oleśnicy oraz ich wysokości BIP.)

Dodatkowo Miasto Oleśnica przyznaje dotacje na roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabyków.

O dotację może ubiegać się osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej będąca właścicielem lub posiadaczem zabytku wpisanego do rejestru, położonego na terenie Miasta Oleśnicy oraz wspólnoty mieszkaniowe, których nieruchomości położone są na terenie Starego Miasta Oleśnicy, wpisanego do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr 390 z dnia 25 listopada 1956r.

(Uchwała Nr XXII/184/2004 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 30 września 2004 r. w sprawie zasad postępowania o udzielenie dotacji na roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru, sposobu jej rozliczania oraz sposobu kontroli wykonywania zleconego zadania BIP.)

Ponadto Miasto Oleśnica refunduje kwoty spłaconych odsetek od kredytów bankowych zaciągniętych przez Wspólnoty Mieszkaniowe z terenu Miasta Oleśnicy. Wysokość refundacji spłaconych odsetek nie może przekraczać 6,5% kwoty wykorzystanego kredytu, nie wyższego niż 100 000 zł i którego okres spłaty nie przekracza 3 lat.

(Uchwała Nr XI/79/2003 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 26 września 2003r. w sprawie refundacji kwot spłaconych odsetek od kredytów bankowych zaciągniętych przez Wspólnoty Mieszkaniowe z terenu Miasta Oleśnicy BIP.)

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola