Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przedszkolak w Siódemce

Data publikacji: 2014-01-13, Data modyfikacji: 2014-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 

„Przedszkolak w szkole” to projekt na stałe wpisany w kalendarz Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy. Przez cały rok szkolny uczniowie i nauczyciele spotykają się z dziećmi oleśnickich przedszkoli i wprowadzają je w środowisko szkolne poprzez wspólną zabawę, udział w zajęciach, przedstawieniach i uroczystościach klasowych. Dzięki tej współpracy mali goście mają okazję poznać szkołę, nauczycieli i życie uczniowskie.

W październiku dzieci z przedszkola nr 4 miały okazję bawić się i śpiewać w języku angielskim w towarzystwie pani Joanny Kamzol, nauczycielki naszej szkoły, która przygotowała dla nich zajęcia.

Listopadowa zabawa andrzejkowa była okazją do poznania tradycji i zwyczajów andrzejkowych poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach oraz okazją do integracji dzieci z przedszkola nr 6 ze starszymi kolegami i koleżankami, kształtowania u tych drugich postawy koleżeńskiej pomocy i wzajemnego zrozumienia. Imprezę przygotowała pani Urszula Wicińska przy pomocy dzieci z klasy II a i pani Lidii Marszałek.

Grudzień i styczeń  to czas składania sobie świątecznych życzeń. Uczniowie klasy III z panią Bernadetą Prostak uczynili to, wystawiając „Jasełka Bożonarodzeniowe” dla zaprzyjaźnionego przedszkola nr 1. Oklaski małych gości i wspólne kolędowanie były najlepszą nagrodą dla naszych aktorów.

Drugi semestr zaczniemy od „Komputera na wesoło”, czyli pokazania dzieciom w jaki sposób można wykorzystać komputer do nauki poprzez zabawę. Zajęcia komputerowo-plastyczne poprowadzą panie Barbara Jakubczak i Mirosława Szczepaniak.

W lutym dzieci i rodziców przedszkolaków wezmą udział w zajęciach logopedycznych „Gimnastyka buzi i języka”. Nie zabraknie również zajęć sportowych, jesteśmy przecież szkołą promującą zdrowie. W marcu zaprosimy na „Turniej przedszkolaka” - zajęcia otwarte dla wszystkich przedszkoli. Turniej to szczególny sposób na wyrabianie zdolności nawiązywania i pogłębiania kontaktów z rówieśnikami, a także zgodnej współpracy w zespole.

Projekt „Przedszkolak w szkole” pokazuje, że w  naszej szkole dzieci zdobywają nie tylko wiedzę, ale również poznają przyjaciół, uczą się żyć zdrowo i bezpiecznie, a przy tym dobrze się bawią.

 

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola