Belka
Czwartek, 23 Maja 2024   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Przystań wodna czeka na oleśniczan

Data publikacji: 2013-07-11, Data modyfikacji: 2013-07-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Działająca nad oleśnickimi stawami przystań wodna, zwłaszcza w miesiącach letnich cieszy się dużym zainteresowaniem spragnionych relaksu na świeżym powietrzu oleśniczan. Niezbędne urządzenia wchodzące w skład przystani zostały w ostatnim czasie poddane modernizacji.

W jej ramach wykonano żelbetową konstrukcję nośną pomostu - tzw. pomostu startowego wraz pomostem z desek kompozytowych. Ponadto zostało wykonane wygrodzenie zabezpieczające przed wejściem poza okresami wypożyczania sprzętu pływającego, a także trzy pomosty pływające przebudowano na jeden pomost pływający z dostosowaniem trapu do zmienionej konfiguracji.

Wartość wykonanych prac to niespełna 75.500 zł.

Gorąco zachęcamy do korzystania z oferty przystani wodnej, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 20.00, a w weekendy i święta w godz. od 10.00 do 20.00.

Uwaga: Opłatę za wypożyczenie sprzętu pływającego należy uiścić w kasie Saunarium przy ul. Spacerowej 20.

 

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
olal   2013-07-14 13:14:49
teraz tylko czekać na słońce :)
 
mario   2013-07-14 13:15:36
ktoś wie ile kosztuje bilet?
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola