Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wernisaż "Prace zebrane" autorstwa Adama Bociana w Galerii MOKiS

Data publikacji: 2014-02-10, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu Agata Szpiłyk zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa "Prace zebrane" autorstwa Adama Bociana.

Adam Bocian, ur. 10.04.1987 roku w Świebodzinie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza, prof. Zdzisława Nitki oraz dr hab. Łukasza Morawskiego. Jego dyplom obejmował malarstwo sztalugowe pod kierunkiem prof. Zdzisława Nitki oraz malarstwo architektoniczne i sztuki w przestrzeni publicznej pod kierunkiem prof. Adama Chmielowca. Tematami warstwy praktycznej dyplomu był cytat z T. Różewicza: W pewnym momencie treść staje się formą, a forma treścią oraz Gest malarski w przestrzeni publicznej. Jest też autorem pracy teoretycznej pt. "Kolor w malarstwie". Od 2012 roku Adam Bocian współpracuje z galerią sztuki Disegno.

Adam Bocian zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką warsztatową. W swoich pracach porusza się w obszarze ekspresji. Duży nacisk kładzie na dbałość o formę. Pozwala liniom swobodnie wędrować, szukać swojego miejsca, przenikać się, tocząc spór o pierwsze miejsce. Widać to najlepiej w grafice oraz rysunku. Obiekt jest jedynie pretekstem, bodźcem dla stworzenia zabawy z formą plastyczną.

Wykonuje również obiekty rzeźbiarsko malarskie. W tego typu działaniach uwagę skupia na problemie autoanalizy. Motywem powtarzającym się w pracach jest waga. Użyta jako atrybut równowagi, balansu myślowego, uczuć, emocji. Prace są wyrazem krzyku, rozgrywanego na zasadzie monologu. Podejmowana tematyka jest próbą przedarcia się przez błonę własnego myślenia o sobie, analizą siebie, spojrzenia na siebie z zewnątrz.

Idea ta spotyka się z podłożem, które wykorzystuje. Stal, najczęściej czarna (surowa, podatna na entropię w stopniu większym niż pozostałe jej rodzaje) jest strukturą zbliżoną ludzkiej, odporna i twarda. Mimo tego drobna ingerencja w jej tkankę infekuje ją. Obiekty rzeźbiarsko-malarskie, celowo umieszczane w zatłoczonych punktach przestrzeni miejskiej, tworzą zachętę do analizy. Inwazyjny i przeszkadzający charakter (skala, umiejscowienie) ma na celu wymuszenie dialogu z problemem.

Wernisaż w Oleśnicy odbędzie się 11 lutego (wtorek) o godz. 17.45 w Galerii MOKiS.

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola