Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiktor Omnibusem

Data publikacji: 2014-02-05, Data modyfikacji: 2014-02-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 2 imienia Jana Kilińskiego w Oleśnicy jak co roku odbył się turniej wiedzy dla uczniów klas IV –VI - Omnibus Szkoły. Po zaciętej rywalizacji mamy zwycięzcę.

„Praca w młodości owocuje w starości” - te słowa Pindara przyświecały tegorocznej edycji konkursu, w którym wzięli udział Omnibusi klasowi, czyli uczniowie, którzy na zakończenie pierwszego semestru uzyskali najwyższą średnią w swojej klasie, wzorowe zachowanie i odnieśli sukcesy w konkursach, zaczynając od szczebla szkolnego a kończąc na ogólnopolskim.  Poszczególne klasy reprezentowali następujący uczniowie: IV A Joachim Jasięga, IV B Piotr Salamon, IV C Julia Brytan, VA Maksymilian Krzak, V B Daria Englot, V C Wiktor Sobczak, VI A Sara Poprawa, VI B Kamil Owcarz .  

Zmagania konkursowe oceniała komisja w składzie: dyrektor Janina Zdanowicz, wicedyrektor Irena Koreń, przedstawiciel Rady Rodziców Anna Zdanowicz, przedstawiciel Rady Szkoły Joanna Jarosiewicz oraz przedstawiciel grona nauczycieli Joanna Piechowiak.

Tę niezwykle ważną imprezę szkolną uświetnił pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu Aleksandry Koniecznej i pokaz tańca w wykonaniu grupy tanecznej przygotowanej przez Annę Pilarek oraz piosenki w wykonaniu uczennic: Darii Englot, Aleksandry Koniecznej oraz Hanny Zdanowicz przygotowanych przez Krystynę Stawicką.

Uczniowie odpowiadali na pytania z różnych dziedzin: historii, matematyki, przyrody, języka polskiego i angielskiego, muzyki, plastyki, informatyki, sportu. Konkurs podzielony był na trzy etapy. W pierwszym każdy uczestnik odpowiadał na 3 pytania, w drugim na 2 pytania. Do trzeciego etapu przeszli uczniowie, którzy w  pierwszym i drugim etapie otrzymali miniumum 3 punkty. Okazało się, że do ostatniego etapu przeszli wszyscy Omnibusi klasowi. W trzecim etapie uczestnik, który nie odpowiedział na pytanie, odpadał z konkursu.
       
W wyniku ostrej rywalizacji Omnibusem Szkoły 2013/2014 został przedstawiciel klasy V c Wiktor Sobczak. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli zespołu humanistycznego: Danutę Seredyńską, Magdalenę Chlebowską-Salamon, Joannę Piechowiak, Małgorzatę Izydorczyk, Magdalenę Adamaszek oraz Magdalenę Stach-Skrzeszowską. 

- M. Chlebowska-Salamon 

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola