Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Z wizytą w ZZO Olszowa

Data publikacji: 2014-02-19, Data modyfikacji: 2014-02-19
A A AWydrukDrukuj  
 

W Olszowej trwa budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów, do którego trafiać będą śmieci także z Oleśnicy. Po zakończeniu prac będzie najnowocześniejszym tego typu przedsiębiorstwem już nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wczoraj teren budowy w Olszowej odwiedzili oleśniccy radni oraz burmistrz Oleśnicy Jan Bronś.

Przedstawicieli Rady Miasta Oleśnicy przywitał prezes spółki Inwestor Kępno Tomasz Spychalski. Po spełnieniu wymogów bezpieczeństwa obowiązujących na terenie budowy, czyli wyposażeniu radnych w kaski ochronne i odblaskowe kamizelki, goście z Oleśnicy zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji całej inwestycji. Przekazane zostały wówczas najważniejsze informacje na temat stanu budowy, założeń i planów, a także szczegółowy opis przyszłego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Następnie miejscy radni mieli możliwość przekonać się na własne oczy, jak postępują prace. Przyznać trzeba, że rozmach inwestycji jest imponujący. Przedstawiciele Rady Miasta nie kryli zainteresowania, a oprowadzający gości prezes spółki zasypywany był gradem pytań dotyczących różnych aspektów związanych zarówno z budową, jak i przyszłym funkcjonowaniem zakładu.

Na koniec wizyty goście z Oleśnicy zostali obdarowani upominkami reklamowymi ZZO Olszowa. Kolejną wizytę zaplanowano w okolicach września, kiedy to zakład będzie już pracować pełną parą.

Warto wspomnieć, że 15 października 2013 nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, a zakończenie całego przedsięwzięcia planowane jest na koniec sierpnia 2014 roku. Po zakończeniu budowy ZZO Olszowa swym zasięgiem obejmować będzie 13 gmin województw wielkopolskiego i dolnośląskiego.

 

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola