Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Złote Gody - wniosek o przyznanie medalu

Data publikacji: 2014-02-20, Data modyfikacji: 2014-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Złote Gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Dodatkowego prestiżu może mu dodać medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, stanowiący nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medale takie nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

W naszym mieście wręczenie jubilatom medali odbywa się na uroczystości zorganizowanej w Urzędzie Miasta, na sali ślubów w Ratuszu. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale wręcza Burmistrz Miasta. Uroczystość organizowana jest indywidualnie dla każdej pary jubilatów, w której uczestniczą także członkowie rodziny, przyjaciele i znajomi. Podkreśla to szczególnie ważny osobisty i rodzinny charakter jubileuszu.

Dla jubilatów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą przyjść do Ratusza, medale są wręczane w miejscu ich zamieszkania. Tutejszy Urząd Stanu Cywilnego procedurę związaną z nadaniem medali dla jubilatów zamieszkałych na terenie miasta Oleśnica, którzy chcą być  uhonorowani takimi medalami, wszczyna na pisemny wniosek jubilatów (do pobrania w załączniku).

Wniosek o nadanie Medalu Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przedstawia się nie wcześniej niż w roku kalendarzowym, w którym osoby proponowane do odznaczenia obchodzić będą 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Jeżeli rocznica ta przypada w styczniu lub lutym danego roku, wniosek można przedstawić począwszy od dnia 1 listopada roku poprzedzającego. Okres realizacji wniosku trwa ok. 6 miesięcy.

Jubileusze Złotych Godów Małżeńskich to radosne i ważne wydarzenia nie tylko dla najbliższych, ale także dla miasta. Dlatego też wszystkich Złotych Jubilatów zachęcamy, aby skorzystali z możliwości i razem z rodziną świętowali taką rocznicę na uroczystościach organizowanych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Oleśnicy. A parom małżeńskim, które pragną obchodzić rocznicę 50-lecia pożycia małżeńskiego tylko w domowym zaciszu, życzymy długich lat spokojnego życia w zdrowiu, szczęściu rodzinnym i osobistym oraz doczekania następnych jubileuszy.

 

UM Oleśnica, Źródło artykułu: www.olesnica.pl, Autor zdjęć: UM Oleśnica
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola