Belka
Czwartek, 23 Maja 2024   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rusza konkurs na granty finansowe dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Data publikacji: 2021-10-14, Data modyfikacji: 2021-10-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Rusza konkurs na granty finansowe dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Wydawnictwo edukacyjne Nowa Era zaprasza nauczycieli do udziału w 12. edycji konkursu grantowego “Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu”. Wystarczy zgłosić pomysł na działania edukacyjne, realizowane razem z uczniami. Aż 80 inicjatyw otrzyma od organizatora wsparcie finansowe. Udział w konkursie jest też niepowtarzalną okazją dla uczestników do zdobycia wsparcia merytorycznego i doświadczenia w realizacji projektów: edukacyjnych, naukowych, kulturalnych i społecznych! Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie projektanciedukacji pl. Na pomysły organizatorzy czekają do 29 listopada!

Do konkursu “Projektanci edukacji” mogą przystąpić grupy projektowe (nauczyciel oraz uczniowie) ze wszystkich klas szkół podstawowych i wszystkich typów szkół średnich. Wystarczy zgłosić pomysł na dowolny projekt edukacyjny. Łączna pula wsparcia, jaką można zdobyć na realizację jednego projektu wynosi aż 4.000 zł!

Ostatnie dwa lata pokazały nam, że ani pandemia, ani nauczanie zdalne nie są w stanie osłabić kreatywności dzieci i nauczycieli. Konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością i jak sygnalizowali nam jego ubiegłoroczni uczestnicy, właśnie teraz – w czasach zagrożenia izolacją społeczną – jest wydarzeniem integrującym grupy i klasy, pomagającym utrzymać więzi, zmotywować dzieci i młodzież do zespołowej pracy. Dotyczy to zarówno młodszych dzieci, zaczynających swoją przygodę ze szkołą, nastolatków oraz młodzieży ze szkół średnich - komentuje Małgorzata Jankowska, koordynatorka inicjatyw odpowiedzialnych społecznie w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Projektanci edukacji. 

Nauczyciele prowadzący uczniowskie grupy projektowe mogą zgłaszać pomysły do konkursu do 29 listopada za pośrednictwem strony internetowej projektanciedukacji pl. Ogłoszenie wyników I etapu konkursu odbędzie się 13 stycznia 2022 roku. Wtedy poznamy 75 zwycięskich grup projektowych, które otrzymają granty finansowe. Wszyscy uczestnicy konkursu mogą również wziąć udział w drugim etapie “Projektantów edukacji”, w którym nagradzane są już zrealizowane projekty. Chętni będą mieli czas na zaprezentowanie wyników swojej pracy do 20 kwietnia 2022 roku. 18 maja poznamy laureatów II etapu - wydawnictwo Nowa Era przyzna w nim dodatkowo 5 Złotych Grantów o wartości 2.000 zł każdy. Dodatkowo zwycięskie szkoły mogą liczyć na prenumeratę miesięcznika “Focus”, który przyzna też swoją specjalną nagrodę dziennikarską jednej z grup projektowych. 

Na każdym etapie konkursu - od opracowania pomysłu po realizację projektu - uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne wydawnictwa Nowa Era - otrzymają do dyspozycji liczne materiały merytoryczne m.in e-booki, webinary i artykuły eksperckie, zgromadzone na dedykowanej stronie internetowej projektanciedukacji pl. Nauczyciele mogą się również wymieniać doświadczeniami na specjalnej grupie założonej na Facebooku.

W ubiegłym roku w gronie laureatów konkursu znalazły się 3 szkoły z województwa dolnośląskiego. Wśród finalistów 1 etapu “Projektantów edukacji” byli uczniowie ze szkół w Bolesławcu (projekt “Słowobraz - książka artystyczna”), Wińsku (projekt “GASTRONOM NIE MARNUJE”) i we Wrocławiu (projekt “Papierowy Młyn”). Otrzymane przez uczniów granty finansowe zostały przeznaczone np. na zakup lub druk potrzebnych materiałów, sprzętu czy też wyposażenie pracowni.  

***

Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu to popularny, ogólnopolski konkurs przeznaczony dla nauczycieli i uczniów, którzy chcieliby zrealizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego. Od 2010 roku wydawnictwo Nowa Era zorganizowało 11 edycji konkursu - wzięło w nich udział ponad 100 tysięcy uczestników, uczniowie z nauczycielami zgłosili w nich łącznie prawie 5,5 tysiąca pomysłów, spośród których aż 379 zdobyło granty na realizację. Łączna suma przyznanych grantów wyniosła już prawie 600.000 zł!

, Źródło artykułu: Nowa Era
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola