Belka
Czwartek, 23 Maja 2024   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
Leśna Biegowa Droga Krzyżowa z Cała Oleśnica Biega

Leśna Biegowa Droga Krzyżowa z Cała Oleśnica Biega

Data dodania: 2022-04-04
Chyba każdy już zna stowarzyszenie "Cała Olesnica Biega". Pozytywni wariaci motywujący do ruchu organizują w naszym mieście wiele ciekawych wydarzeń. Teraz po raz drugi zapraszają na Leśną Biegową Drogę Krzyżową w Miodarach.  więcej »
 
Nowa fontanna na Placu Zwycięstwa już gotowa! Niedługo będziemy mogli podziwiać ją w pełnej krasie

Nowa fontanna na Placu Zwycięstwa już gotowa!...

Data dodania: 2022-03-25
Piękna, nowa fontanna na Placu Zwycięstwa gotowa! Zakończono prace i nowy obiekt pokazano oleśniczanom. Na razie fontanna prezentuje się w zimowej odsłonie ze stożkami. Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, jej letnia wersja zostanie uruchomiona już kilka dni przed Wielkanocą.  więcej »
 
KiK wspiera Ukrainę – 35 palet produktów dla uchodźców trafiło do Wrocławia

KiK wspiera Ukrainę – 35 palet produktów dla...

Data dodania: 2022-03-16
60 000 produktów o łącznej wartości 250 000 euro – właśnie tyle zdecydowała się przekazać firma KiK na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Sieć dyskontów niespożywczych zapowiada, że to nie koniec działań pomocowych dla osób uciekających przed wojną, a docelowa kwota wsparcia przekroczy 5 000 000 euro. więcej »
 
Rusza konkurs na granty finansowe dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Rusza konkurs na granty finansowe dla nauczycieli...

Data dodania: 2021-10-14
Wydawnictwo edukacyjne Nowa Era zaprasza nauczycieli do udziału w 12. edycji konkursu grantowego “Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu”. Wystarczy zgłosić pomysł na działania edukacyjne, realizowane razem z uczniami. Aż 80 inicjatyw otrzyma od organizatora wsparcie finansowe. Udział w konkursie jest też niepowtarzalną okazją dla uczestników do zdobycia wsparcia merytorycznego i doświadczenia w realizacji projektów: edukacyjnych, naukowych, kulturalnych i społecznych! Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie  projektanciedukacji pl . Na pomysły organizatorzy czekają do 29 listopada! więcej »
 
Domowe przyzwyczajenia a biurowe wymagania – modowy powrót do pracy

Domowe przyzwyczajenia a biurowe wymagania –...

Data dodania: 2020-06-04
Ostatnie tygodnie pod wieloma względami nie były dla nas łaskawe. Jednak ci, którzy pracują z domu na pewno docenili jeden aspekt nowej rzeczywistości – pełną swobodę (i wygodę) w kwestii stroju. Czy powrót do biura oznacza, że musimy zrezygnować z tego komfortu? Absolutnie nie – wystarczy tylko stosować kilka prostych reguł.  więcej »
 
 

Zderzenie dwóch osobówek przy stacji paliw

Data dodania: 2019-07-08
Dzisiejszego popołudnia, około godziny 16:50 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów więcej »
 
 

Zatrzymanie krążenia przyczyną wypadku...

Data dodania: 2019-07-02
Dzisiejszego popołudnia, około godziny 16:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem więcej »
 
 

Burza nad powiatem oleśnickim w liczbach

Data dodania: 2019-07-02
Wczorajszym popołudniem oraz wieczorem, zgodnie z publikowanymi przez nasz portal ostrzeżeniami Polskich Łowców Burz, przez teren powiatu oleśnickiego przeszła silna więcej »
 
 

Ogień trawił zboże pod Ligotą Wielką

Data dodania: 2019-07-01
Przed godziną 13:00 przy drodze łączącej Ligotę Małą z Ligotą Wielką, na jednym z pól uprawnych doszło do pożaru zboża więcej »
 
 

Polscy Łowcy Burz ostrzegają. Możliwe...

Data dodania: 2019-07-01
Polscy Łowcy Burz niedzielnego wieczoru opublikowali ostrzeżenie o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych, których pojawienie się prognozowane jest na pierwszy dzień lipca. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 130
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola