Belka
Czwartek, 23 Maja 2024   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej na półmetku

Data publikacji: 2018-07-16, Data modyfikacji: 2018-07-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Kolejnym (trzecim) wykonawcą trwającego w Oleśnicy XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej był Vladimír Kopec, słowacki organista.  Kopec ukończył studia na Wydziale Edukacji Uniwersytetu Konstantyna Filozofa, Wydział Pedagogiki Muzycznej. Studiował także w klasie organów u prof. Ivana Sokola i dr. Stanislava Šurina. W latach 2008-2010 studiował grę na organach i kompozycję w Conservatorio Santa Cecilia w Rzymie u Jiri Leciana, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Podczas studiów w Rzymie pełnił funkcję organisty Papieskiego Chóru Muzycznego, a także jako okazjonalny organista w Bazylice św. Piotra podczas audiencji generalnej u Papieża Benedykta XVI. Występuje również jako wykładowca na kursach organowych, a także jako juror na międzynarodowych konkursach gry na organach. Obecnie jest organistą w katedrze św. Emmerama w Nitrze. Jako artysta występuje regularnie na międzynarodowych festiwalach organowych na Słowacji i za granicą, zwłaszcza we Włoszech. Komponuje utwory na chór, organy i orkiestrę. Obok kompozycji dla organistów dla celów liturgicznych, jest także autorem większych kompozycji, takich, jak Missa brevis g-moll; Nitra, milá Nitra (Nitra, droga Nitra) Kantata na chór mieszany i orkiestrę smyczkową; Stabat Mater, Tu es Petrus - motet na chór "a capella" (dedykowany Papieżowi Benedyktowi XVI.), Ave verum corpus (dedykowany chórowi Kaplicy Sykstyńskiej), Oratorium Misericordia na orkiestrę, sopran solo i chór, poświęcony Papieżowi Franciszkowi i kilka innych kompozycji chóralnych i organowych. Film: tak

Pełna treść wiadomości na: 5747 at olesnica.pl
olesnica.pl, Źródło artykułu: olesnica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola