Belka
Czwartek, 23 Maja 2024   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

KiK wspiera Ukrainę – 35 palet produktów dla uchodźców trafiło do Wrocławia

Data publikacji: 2022-03-16, Data modyfikacji: 2022-03-22
A A AWydrukDrukuj  
 
KiK wspiera Ukrainę – 35 palet produktów dla uchodźców trafiło do Wrocławia

60 000 produktów o łącznej wartości 250 000 euro – właśnie tyle zdecydowała się przekazać firma KiK na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Sieć dyskontów niespożywczych zapowiada, że to nie koniec działań pomocowych dla osób uciekających przed wojną, a docelowa kwota wsparcia przekroczy 5 000 000 euro.

Od początku wojny w Ukrainie możemy obserwować falę pomocy humanitarnej płynącej zewsząd. Organizują się Polacy, ale także i biznes. Do grona firm wspierających uchodźców właśnie dołączyła sieć sklepów KiK, realizując działania pomocowe na terenie Polski, Słowacji i Węgier.

Kierunek: Wrocław

Obecność potrzebujących można zaobserwować w największych ośrodkach miejskich w Polsce. Wsparcie od KiK skupiło się na Wrocławiu oraz obszarze Dolnego Śląska.

– Centrala KiK w Polsce znajduje się we Wrocławiu, który jest jednym z najczęściej obieranych kierunków przez uchodźców z Ukrainy. Dlatego przekazanie produktów z naszej oferty na ręce organizacji, działających na terenie Dolnego Śląska wydało się dla nas oczywiste. W pierwszych dniach marca ciężarówka produktów KiK trafiła do Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych „Czasoprzestrzeń”, obok którego znajduje się tymczasowy ośrodek dla uchodźców. Tam przekazane produkty są składowane, rozdzielane i przekazywane potrzebującym – opowiada dyrektor generalny KiK.

Co dalej?

Wiele mówi się o tym, że pomoc uchodźcom z Ukrainy to maraton, a nie sprint. Z podobnych założeń wyszła sieć sklepów KiK, która w ramach wsparcia potrzebujących przewidziała nie tylko przekazanie produktów, ale także kart zakupowych.
– We wszystkich naszych działaniach, mających nieść pomoc zawsze zależy nam na tym, by oferować realne wsparcie. Mamy nadzieję, że wybrane produkty okażą się przydatne dla osób potrzebujących, ale to sami zainteresowani najlepiej wiedzą, czego im brakuje. Dla jednych najważniejsza będzie bielizna lub ubrania dla dzieci, a dla innych kubki i talerze. Mając na względzie zróżnicowanie tych potrzeb, zdecydowaliśmy się na przekazanie kart podarunkowych do zrealizowania we wszystkich sklepach KiK. Aktualnie jest ich już ponad 400 w Polsce, a nasz asortyment jest bardzo różnorodny, dlatego mamy nadzieję, że i w ten sposób realnie pomożemy tym, którzy tego teraz najbardziej potrzebują. Szacujemy, że całościowy budżet naszych działań, obejmujący Polskę, Słowację i Węgry przekroczy 5 000 000 euro – podsumowuje Robert Boguszewski.

Sieć sklepów KiK ma nadzieję, że zaplanowane działania pomocowe w Europie okażą się wsparciem dla blisko ćwierć miliona osób. Ciężarówki z produktami KiK wyjechały do wyznaczonych miejsc już w pierwszych dniach marca. Akcja rozdawania kart podarunkowych jest zaplanowana na kolejne dni.

, Źródło artykułu: KiK
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleśnicki

Powiat oleśnicki – powiat w województwie dolnośląskim, którego siedziba jest Oleśnica. W jego skład wchodzą gminy: Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda oraz miasta Oleśnica, Bierutów, Międzybórz, Syców, Twardogóra.

W powiecie olbrzymie wrażenie robi Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka, które jest olbrzymim ogrodem leśnym ze wspaniałymi okazami roślin. Kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu jest drewniany kościół filialny pw. św. Marka we wsi Święty Marek oraz rezerwat przyrody Lorka. Duża ilość tras rowerowych urozmaicana spędzenie czasu w powiecie. Do dyspozycji jest także szlak kajakowy, z którego chętnie korzystają odwiedzający.     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola