Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Pływacy MKP na zawodach w Osiecznicy

Data publikacji: 2014-02-10, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj

W minioną sobotę młodzi pływacy z Miejskiego Klubu Pływackiego ATOL, reprezentowali Oleśnicę na I Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Osiecznicy.

Początkowo w zawodach miało wziąć udział 22 zawodników, jednak z przyczyn losowych zawody opuścili Dominik Pawłowski, Igor Wieczorek, Mikołaj Mosiak oraz Adrian Czapor.

Ostatecznie na słupkach startowych stanęło 18 zawodników: Marcel Waga, Hanna Sobkowiak, Karol Słomski, Jakub Bielawski, Hanna Zdanowicz, Bartosz Kamizelach, Nikola Sorżycka, Daniel Kowalski, Amelia Błach, Adam Junik, Mikołaj Kania, w tym 7 debiutantów – Hanna Kowalska, Aleksandra Wachowska, Karolina Terka, Wiktoria Hartlińska, Laura Junik, Marcin Gąszczak oraz Paweł Zdanowicz.

W zawodach nasi zawodnicy płynęli głównie stylem grzbietowym i dowolnym (w zależności od rocznika na dystansach 25 i 50 metrów) oraz 50 metrów stylem motylkowym.

Najlepiej zaprezentował się Daniel Kowalski, który zdobył dwa złote medale na 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym, a Marcel Waga, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy na 50 metrów stylem motylkowym, stanął na najniższym stopniu podium. Kolejnym medalistą okazał się Mikołaj Kania, który na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym wypływał srebro, a na podium stanął razem z Jakubem Bielawskim, na którego szyi zawisł brązowy medal.

W sumie na 35 startów padły aż 33 rekordy życiowe, zdobyliśmy 5 medali – 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe, co w klasyfikacji drużynowej dało nam 7. miejsce na 18 startujących klubów. Wielkie słowa uznania należą się młodym zawodnikom, którzy pomimo swoich pierwszych startów pokonali tremę i pokazali ogromny hart ducha i wolę walki. Teraz czeka nas obóz sportowy w Nowej Rudzie, na który udajemy się z zaprzyjaźnionym klubem „Manta” Jelcz-Laskowice. Potem czekają nas bardzo prestiżowe zawody w Berlinie oraz III Międzynarodowy Miting Pływacki OLEŚNICA 2014, na który już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich oleśniczan.